FLUFFY HEARTS
maine coon

O plemeni

Mainská mývalí kočka - Maine Coon (MCO)

 

Historie

Jde původně o plemeno americké, což ostatně napovídá i samotné jméno kočky. Poprvé byly tyto kočky spatřeny ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemene. Její druhé jméno ,,mývalí ' bylo kočce přiřazeno díky jejímu chocholatému ocasu, který nápadně připomíná medvídka mývala.

Charakter

Mainské mývalí kočky mají velice přátelskou povahu. Jsou to velice hraví a upovídaní domácí mazlíčci. S lidmi dokáží navázat velice pevný vztah. Milují děti, dobře vycházejí s ostatními kočkami a i dokonce se psy. Jejich typickou povahou je jejich přítulnost a umazlenost. Samozřejmě, že každá kočka je svou povahou jedinečná, a tak se mezi nimi najdou i takové , které se raději uvelebí v blízkosti svého majitele, než v jeho náruči. Rády se zapojují do všech aktivit a jejich hravost jim většinou vydrží po celý život.

Typické rysy

Obzvláště velká a robustní kočka, která má statné a svalnaté tělo se silnou kostrou. Kocouři mohou vážit až 10 kg a měřit až 1 metr. Kastráti mohou dosahovat ještě větší váhy až 12 kg. Kočičky bývají menší než kocouři a jejich průměrná hmotnost je kolem 6 až 7 kg.

Do plné velikosti dorůstají až poměrně dlouho a to až mezi třetím a čtvrtým rokem života.

Hlava

Středně dlouhá, široká, se silnou bradou. Lícní kosti vysoce nasazené.

Uši

Velké, vysoké a vzpřímené, osazené chomáčky chlupů vyrůstající z vnitřní strany, na koncích jsou špičaté a zakončené štětinkami.

Srst

Polodlouhá, hustá, mírně mastná, se žádoucím límcem kolem krku.

Ocas

Dominantní, chocholatý, stejně dlouhý jako jejich tělo.

Tělo

Silné, velké a svalnaté s dlouhýma nohama.

O nás

Jsme malá chovatelská stanice z Příbramska, která existuje od května 2014.
Předtím jsme měli vždy doma kočky, ale jenom ty, které jsme našli někde na ulici.
Máme řadu zkušeností s chovem, neboť máme chovnou stanici psů. S nimi jsme zaznamenali řadu výstavních úspěchů, přesto pro nás prvořadou věcí zůstává povaha našich zvířat. Odmala s námi žijí v jedné domácnosti, jsou zvyklé na děti a další náš zvěřinec.

KONTAKT

Chovatelská stanice koček Fluffy Hearts
Veronika a Jaroslav Mallatovi, Hřebeny 32, 262 56 Milešov
tel.: +420 774 073 339, e-mail: [javascript protected email address], [javascript protected email address]